Profesor Maria Infante Pereira z Portugalii: wykłady gościnne, wizyta w Happy Kids i Stokrotce

Profesor Maria Infante Pereira z Portugalii: wykłady gościnne, wizyta w Happy Kids i Stokrotce

W ostatnim tygodniu listopada Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze gościła panią profesor Marię Infante Pereira z partnerskiej szkoły wyższej Instituto Politecnico de Castelo Branco w Portugalii.

Pani Maria Infante opowiedziała studentom 2 i 3 roku pedagogiki szkolnej i wczesnoszkolnej o systemie kształcenia przedszkolnego w Portugalii podczas zajęć z dr Beatą Rynkiewicz i mgr Magdaleną Baczyńską. Zaoferowała pomoc studentom wyjeżdżającym w ramach programu Erasmus+ do Portugalii - pani Natalii Łobockiej i Norbertowi Karwasowi. Spotkała się z dr Fryderykiem Drejerem i rozmawiała na temat nadzoru pedagogicznego, który jest jej zainteresowaniem naukowym.

Integralną częścią wizyty Pani profesor były odwiedziny w przedszkolach. Pani Dyrektor Anna Kaczmarczyk oraz pani Agnieszka Dernoga pokazały pani profesor przedszkole Stokrotka, a Pani Edyta Wawrzyniak zaprezentowała swoje przedszkole i salę zabaw Happy Kids oraz restaurację Euforia. W obu tych instytucjach praktyki odbywają studenci KPSW - zarówno polscy, jak i zagraniczni, przebywający w naszej uczelni w ramach programu Erasmus+ i nie tylko. Pani Maria Infante była bardzo zadowolona ze swojego pobytu i gościnności oraz otwartości kadry kierowniczej obu przedszkoli. Ze swojej strony chętnie dzieliła się swoją wiedzą w zakresie pedagogiki przedszkolnej

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu pani profesor.

1
2
4
5
7
8
9
10
12
instagram
instagram
instagram