Tydzień Erasmus+ w KPSW od 8-12 kwietnia

Tydzień Erasmus+ w KPSW od 8-12 kwietnia

W dniach 08 - 12 kwietnia w naszej uczelni odbył się  kolejnyTydzień Dydaktyczno-Szkoleniowy Erasmus+. Naszą uczelnię obok gości z krajów europejskich: Hiszpanii, Czech, Łotwy i Turcji odwiedzili wykładowcy z USA, Chin, Ukrainy i Syrii a także przedstawiciel uczelni z Bangladeszu.

W poniedziałek, 8 kwietnia, w Auli Rektoratu odbyła się Inauguracja tygodnia podczas której głos zabrali wykładowcy z Tyler Junior College ze Stanów Zjednoczonych: dr Jeff Owens - na temat nacjonalizmu w Polsce i Teksasie i dr Christine Melius na temat kształcenia w zakresie fizjoterapii. W tym dniu swoje uczelnie zaprezentowali również pracownicy z Chin: z partnerskiego miasta Changzhou i Syrii. 

Po części wykładowej studenci i wykładowcy wzięli udział w "mini targach międzynarodowych i edukacyjnych w Sali Senatu, podczas można było bezpośrednio porozmawiać z zaproszonymi gośćmi i dowiedzieć się więcej o wymianie w ramach programu Erasmus+.

We wtorek 09.04 od godziny 10:00 - 13:00 w Sali Seminaryjnej Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej goście zaprezentują uczelnie zagraniczne, z których pochodzą. Poznamy m.in. szkoły wyższe w Hiszpanii, na Łotwie, w Chinach, na Ukrainie, w Syrii i Turcji. W tym dniu wykładowcy z zagranicy prowadzili również równolegle  zajęcia z naszymi studentami, a następnie zwiedzili Uzdrowisko Cieplice. Podczas zwiedzania mieli możliwość porozmawiania z grupą uczącą się języka angielskiego w ramach projektu "Życie w trzecim wieku może być ciekawe".

W środę 10.04. na godzinę 10:30 w Sali Seminaryjnej Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej  odbył się ponad godzinny wykład dr Jeffa Owensa "The American Civil War: Why the South seceded and why the North fought".

W czwartek 11.04. goście zwiedzili Centrum Symulacji Medycznej i wzięli udział w warsztacie na temat wspierania studentów prowadzonym przez Natalię Niemotko i Kamilę Biniek. Po warsztacie swoją uczelnię i kraj przedstawił Abu Zubair z Bangladeszu.

W piątek 12 kwietnia ogodziny 08:30 - 09:30 w sali nr 4 budynku nr 3 odbyła się lekcja języka chińskiego prowadzona przez pana Wei Jiangping z partnerskiej uczelni z miasta Changzhou, natomiast w godzinach od 11:30 do 13:00 pani Miroslava Danylevicz z Lwowskiego Uniwersytetu Kultury Fizycznej zaprezentowała ukraińską grę ruchową w Hali Gimnastycznej podczas zajęć ze studentami fizjoterapii.

LINK DO PEŁNEGO PROGRAMU TYGODNIA TUTAJ.

Wykłady i prezentacje prowadzone były w języku angielskim. Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

 

kontakt:

tel. 756453342 Współpraca z Zagranicą KPSW
kamila.biniek@kpswjg.pl, foreign@kpswjg.pl 

1
1
2
3
4
6
10
11
12
13
14
14
15
16
17
18
18
19
19
instagram
instagram
instagram