Relacja z udziału studentów i pracowników KPSW w Rowerowym Biegu Piastów

Relacja z udziału studentów i pracowników KPSW w Rowerowym Biegu Piastów

Studenci i pracownicy KPSW partnerami "I Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów", które odbyły się w ramach Rowerowego Biegu Piastów 28 września 2019 roku, w malowniczych Górach Izerskich.

Nasza uczelnia była partnerem dużej imprezy rowerowej, w której aktywnie uczestniczyli studenci III roku fizjoterapii (Agata Gościło, Dorota Magiera, Dagmara Dec, Kacper Filip, Daniel Michalak) oraz wykładowcy KPSW (mgr Monika Stanaszek, dr Małgorzata Milko i dr Dariusz Milko). Tego dnia, pogoda uczestników biegu nie rozpieszczała. Było pochmurnie i dosyć zimno (rano około 7 stopni) ale najważniejsze nie padało.  Studenci KPSW oferowali masaż przed i po starcie dla chętnych uczestników tej imprezy, udzielali także porad dotyczących możliwości zmniejszenia negatywnych skutków wysiłku fizycznego oraz profilaktyki urazów sportowych.

W I Mistrzostwach Polski Fizjoterapeutów MTB uczestniczyli fizjoterapeuci z całej Polski a naszą uczelnię dzielnie reprezentował dr Tomasz Ignasiak. Od rana można było wyczuć  dreszczyk rywalizacji i podwyższony poziom adrenaliny. Fizjoterapeuci wystartowali o godzinie 10.20 razem z innymi zawodnikami dystansu MEGA w Rowerowym Biegu Piastów. Pomimo obaw, na metę dotarli wszyscy startujący fizjoterapeuci bez żadnych uszczerbków na zdrowiu. Wariant trasy „Mega”, długości 42 km okazał się wymagający kondycyjnie ale niezbyt trudny technicznie, bo niemal cała trasa prowadziła po szerokich, naprzemiennie asfaltowych i szutrowych duktach. Największą trudnością okazał się podjazd długości 8 km z okolic Świeradowa-Zdroju w kierunku Polany Jakuszyckiej.

 

Należy podkreślić również to, że Mistrzem i V-ce Mistrzem Polski Fizjoterapeutów  MTB zostali  absolwenci KPSW: Karol Januszkiewicz i Robert Moskwa a Mistrzynią Polski pani Adrianna Sadowa, która również jest absolwentką naszej uczelni.

Dziekujemy studentom i wykładowcom za udział w tym ważnym wydarzeniu sportowym, i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

red. dr D. Milko

00
ADRIANNA SADOWA MP fizjoterapeutek absolwentka KPSW
AGW_8805_resize
AGW_8812_resize
chłodno ale atmofera goraca
dr Ignasiak i studenci przed startem
Dr Ignasiak szcześliwy z medalem
fizjoterapeuci na tle namiotu KPSW
fizjoterapeuci z polski
Mistrzowie Polski MTB fizjoterapeutów
na starcie
na trasie
w kolejce na masaż
instagram
instagram
instagram