Kobiecy głos w Islamie - relacja

Kobiecy głos w Islamie - relacja

Dnia 30 stycznia 2020 roku w Auli Rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z dr Magdaleną El Ghamari pod tytułem „Kobiecy głos w Islamie”. W wydarzeniu brali udział nauczyciele akademiccy i studenci naszej uczelni, nie zabrakło także uczniów jeleniogórskich szkół.

Na spotkaniu pojawiły się także Pani Dziekan WNHiS dr Beata Telążka i Pani Dziekan WNMiT dr Wioletta Palczewska. Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej części dr Magdalena El Ghamari w swoim wykładzie przedstawiła kulturę bliskiego wschodu z perspektywy kobiety w Islamie. Nasz gość przybliżył nam historię Islamu, rolę kobiety we wschodniej kulturze i teraźniejszą sytuację państw muzułmańskich.
Podczas drugiej części spotkania odbyły się warsztaty mające na celu wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę. Podzielono uczestników na pięć grup, którym asystowali studenci trzeciego roku DZIKS. Każda grupa miała wykonać zadania z zakresu komunikacji międzykulturowej. Wykład jak i warsztaty były zakończone możliwością zadania pytania dr Magdalenie El Ghamari.
Spotkanie prowadzili Patrycja Serwatczak i Przemysław Piskunowicz - studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w KPSW. Za organizację wydarzenia odpowiadali studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
Dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie!

Również wielkie podziękowania dla dra Jacka Trembeckiego za pomoc w każdej kwestii i pomysł na to spotkanie!

red. Oliwia Łukowaska, fot. Aleksandra Dąbrowska studentki 2 roku Dziennikarstwa i komunikacji Społeczenej.

DSC_0347
DSC_0354
DSC_0358
DSC_0360
DSC_0362
DSC_0365
DSC_0367
DSC_0375
DSC_0380
DSC_0388
DSC_0394
DSC_0398
DSC_0401
DSC_0405
DSC_0409
DSC_0416
instagram
instagram
instagram